sobota, 31 stycznia 2009

niespodzianka :)

pewnego niedzielnego poranka FRANCJA tłumnie zjawiła się w moich skromnych progach..wszystko za sprawą naszej Monikouette :* i atykułu, który ukazał sie na Jej blogu. Dzisiaj kolejna niespodzianka sprawiła mi ogromną radość, jestem MEGA szczęśliwa :))... jeśli chcecie się przekonać co to takiego :) zapraszam tutaj :)
dzieki uprzejmości Manikouette-mogę umieścić tłumaczenie tekstu :*
"............w tym tygodniu , aby przedstwić Wam portret scraperek, poszlam na spacer w okolice Warszawy. Dzis wlasnie chce przedstwac Wam scrap ktory mimo iz pochodzi z zimnego kraju, wcale zimnem nie jest przepelniony, a wrecz przeciwnie. Pelen jest ciepla, serdecznosci i pochodzi z Polski, kraju ktory kryje mnostwo pieknych talentow.
Dzis wiec o Agnieszce, o jej albumach, kartkach, o jej niepowtarzalnych sowach. Agnieszka pasjonuje sie scrapem od 2007 roku, porzucajac inne pasje na rzecz skrawkow papieru i maszyny do szycia. Jak John Wayne, wyciaga kolt, tak ona wyciaga maszyne i stawia swoje sciegi na kartkach papieru....
Agnieszka bawi sie scrapem dla przyjemnosci, po pracy, choc czesc jej dziel sprzedaje na istniejacych w Polsce internetowych sklepach z przedmiotami hand made (we Francji takich raczej nie ma- to ode mnie) . Latwo z tego wywnioskowac, ze przyjemnosc jaka jej sprawia sprawianie przyjemnosci innym jest wazniejsza niz sam aspekt finansowej korzysci. To jedna z cech Polakow, nie potrzeba wcale az ak duzo by sprawic komus przyjemnosc. (i tutaj porownanie do KBI, jedna z francuskich scraperek, ktora rowniez jest bardzo sympatyczna szczera i otwarta osoba http://les-creations-de-la-matrue.over-blog.com/ )
Najmniejsza nawet blahostka, stworzona przez ich 10 palcy, powstaje male dzielo sztuki!!!

(kilka slow na moj temat, m in to ze zauwazylam duza roznice miedzy Polkami i Francuzkami, te drugie rzadko potrafia odslonic siebie i ukazac prawdziwe ich oblicze. I nie tylko w dziedzinie scrapa ale i w codziennym zyciu, pozostawiajac jakies poczucie niedosytu i nieznanej....)

od niedawna Agnieszka jest czlonkinia polskiego wortalu i lowe scrap (pomyslalam ze dobrze bedzie i o nim wspomniec) gdzie znalezc mozna duzo cennych informacji. krok po kroku do zrobienia kartek, stron i albumow, maly sklep scrap gadzetow oraz byc moze juz niedlugo polska kolekcja papierow do scrapa :)
cos czuje, ze juz macie dosc tego mojego pisania i ze najchetniej to pobieglybyscie juz obejrzec co tam pieknego Polki wymodzily. Doskonale Was rozumiem, nie mozna przejsc obojetnie obok tych scraperek pelnych talentu. Koncze zatem i zapraszam na geograficzne poszerzenie Waszych scraperskich horyzontow!!! ..............................."
to sie pochwaliłam :oops:

wtorek, 27 stycznia 2009

piątek, 16 stycznia 2009

ciepłe wspomnienia

















Album z mojej małej wystawy w galeri "FAKT" zatytułowanej "niebieski cyrkiel" (pomysł zaczerpnięty z piosenki SDM, która otwierała wystwę a jej słowa były myślą przewodnią) Odbyła sie X lat temu, zdjęcia odleżały swoje i doczekały się oprawy w moich ulubionych kolorach

niedziela, 4 stycznia 2009

wiosenne życzenia






po zrobieniu kursu na kartkę ślubną dla i lowe scrap sama wpadłam w sidła i choć to śmieszne ale w 100% prawdziwe :) zmieszałam kartki walentynkowe z kartkami z okazji ślubu i wyszedł wiosenny mix